Výstava prací žáků výtvarného oboru

Výtvarníci vystavují v Máji, na jaře půjdou na hrad

Návštěvu kina v Litoměřicích si mohou lidé zpestřit prohlídkou výstavy. V předsálí ji spolu se svými pedagogy připravili žáci výtvarného oboru naší školy. Soubor, který zahrnuje více než tři desítky obrazů vzniklých technikou malby, kresby, grafiky i koláže, je výběrem prací z minulého roku. Mladí výtvarníci je vytvořili v ateliérech Jana Choury a Jany Veselé.

Výstavy naší výtvarky mají ve městě dlouhou tradici, kromě kina je jejich  dalším místem třeba Knihovna K.H.Máchy nebo gotický hrad, kde se střídají zpravidla vždy po dvou letech. Právě na hradě bývají expozice vzhledem k prostoru nejrozsáhlejší, výtvarníci se tam mohou nejen více „rozmáchnout“, ale na výběr mají ke konci školního roku i víc prací. Letošní výstavu připravují na květen.