Výstava grafik v Kině Máj

Máj „rozkvetl“ grafikami naší výtvarky

Foyer kina Máj v Litoměřicích bývá v průběhu roku už tradičně místem, kde vystavují žáci našeho výtvarného oboru. Nejinak tomu je i letos – zatímco loňské přehlídky byly tématicky různorodé, v té listopadové tam mladí výtvarníci z ateliérů vedených Janou Veselou a Janem Chourou vystavují "pouze" grafiku. Ztvárnili vše, co je obklopuje, přírodu, lidi, vztahy i architekturu, ovšem za použití grafických technik – linorytu, suché jehly, monotypu apod. Zastoupena je i kresba, zajímavostí je rovněž matrice z plechu, z níž se grafický list pak tiskne.

„Vzhledem k omezenému výstavnímu prostoru kina se nám sem všechny vzniklé práce nevešly, ale objeví se na naší jarní výstavě v Knihovně K.H.Máchy,“ slibují učitelé výtvarného oboru ZUŠ.

Text a foto Mirek Zimmer