Úvod » Fotogalerie

Vánoční symfonický koncert a Rybova mše vánoční

Symfonický večer ZUŠ korunovala Rybova vánoční mše

     Velký svátek a radost pro mladé hudebníky a tanečnice, ale i pro diváky - tím bývá už od roku 2015 vánoční symfonický koncert spojený s uvedením Rybovy České mše vánoční. Letos jsme rozdávali tuto radost v úterý 19.prosince v Domě kultury MKZ Litoměřice. V úvodu se o to postarala taneční skupina žákyň pod vedením Petry Běláčové a následně pěvecká vystoupení, v nichž se na pódiu vystřídali Alžběta a Magdaléna Pallasovy, Tereza Neužilová, Zdeněk Jelen, Jana Červinková a Markéta Dvořáková. To vše za vydatné podpory Symfonického orchestru ZUŠ a hostů, dívčího sboru Puelle Cantantes a Litoměřického festivalového sboru. První část zakončilo Sartoriho Con te partiro v působivém podání J.Červinkové a M. Dvořákové.

   Obě pěvkyně posílili v Rybově mši operní pěvci Dominik Oravec a Aleš Štekláč. V té chvíli měl dirigent Jiří Knotte na pódiu pod svou taktovkou kolem stovky muzikantů a zpěváků! Koncert, který  naladil publikum na sváteční notu, zakončili účinkující staročeskou vánoční písní z 15. století  "Narodil se Kristus Pán".

   „Pro mě je Rybova mše krásnou obnovenou tradicí. Hrajeme ji od roku 2015,  pauzu způsobil jen covid, ale jsme zpět a v plné síle a věřím, že jsme o tom svým výkonem lidi přesvědčili a potěšili,“ řekl autorovi článku J.Knotte s tím, že koncert bere zároveň jako jedinečné setkání báječných muzikantů a zpěváků.

                                             Text a foto Mirek Zimmer