Úvod » Fotogalerie

Rozdávali jsme radost – muzikou!

„Koncert pro radost, aneb Než přijde čas vánoční“ připravený na čtvrtek 10.listopadu pod patronací naší školy nezůstal svému názvu nic dlužen - vše inzerované v něm bylo v míře vrchovaté obsaženo. Patří za to dík účinkujícím i výtečnému publiku, které zcela zaplnilo Varhanní sál ZŠ Boženy Němcové.

„Instrukce“, jak a s jakou intenzitou mají posluchači tleskat, poskytl se vtipem sobě vlastním sbormistr litoměřického Hlásku Jakub Kacar. Mladým zpěvákům pod jeho vedením pomohl tento „doping“ k pěknému výkonu. Předvedli známé písničky přešité zajímavými aranžemi svého sbormistra. Třeba Svěrákovu „Pod dubem, za dubem“, nebo „Vánoční směs“ – v mírné, přitom vkusné parodii na vánoční sentiment. Sbor doprovodil miniorchestr, který se podařilo Jakubovi sestavit z vlastních zdrojů (ZUŠ).

O druhou radostnou porci se postaralo duo kantorů ZUŠ Iveta Šindelářová na vibrafon a Václav Krahulík na klavír. Zaujali precizním provedením náročných kompozic legendárního jazzmanna Chicka Corey i pozoruhodnou Václavovou vlastní tvorbou. Skvělé!

Do třetice radosti přispělo ústecké vokální uskupení Panoptikum vedené Janou Eichler Honců, které potěšilo např. písní Stevieho Wondera „I Just Called To Say I love you“. Zněly i další zajímavě aranžované pop skladby 80. a 90.let (Take the Pressure Down…). Sbor, jehož základ vznikl před několika lety na ústecké univerzitě UJEP, vydařený program zakončil přídavkem, který posluchače i hezky rozpohyboval. 

„Jsme rádi, že se nápad, s nímž jsem přišla – totiž uspořádat s ústeckým sborem koncert a přizvat i sbor z Litoměřic, podařilo uskutečnit. Věřím, že se nám podaří něco podobného v budoucnu zopakovat,“ konstatovala Iveta Šindelářová.

Text a foto Mirek Zimmer

SamoHlásek 1
SamoHlásek 1
SamoHlásek 2
SamoHlásek 2
SamoHlásek 3
SamoHlásek 3
SamoHlásek 4
SamoHlásek 4
Cella kvarteto
Cella kvarteto
Hlásek 1
Hlásek 1
Hlásek 2
Hlásek 2
Hlásek 3
Hlásek 3
Hlásek 4
Hlásek 4
Hlásek 5
Hlásek 5