Úvod » Fotogalerie

Recitační soutěž

Minimax patřil recitaci, v krajských kolech zkusí štěstí 18 dětí z Litoměřicka

 

   Druhou ze tří soutěží, které počátkem března pořádala naše ZUŠ, byla okresní recitační přehlídka konaná v rámci 52. celostátního ročníku Dětské scény. „Nejde ani tak o soutěž, je to spíš porovnání toho, co se mladí naučili, a to nejen v ZUŠkách, ale i v kroužcích,  na svých základních školách, apod.,“ zdůraznil otevřenost přehlídky učitel LDO litoměřické ZUŠ Pavel Vágai. Místem bylo po celou středu 6.března útulné Divadélko Minimax v areálu této školy.

   I když tedy nejde o soutěžní klání jako třeba v hudebních oborech, byla přehlídka rovněž postupová. Do krajského kola porota nominovala  celkem 10 dětí - v 1. věkové kategorii Simonu Helen Kroužkovou, Lotu Ladovou a Marii Hanu Selčanovou. 2.kategorii budou reprezentovat Sofie Egberts a Adéla Mišáková, 3.kategorii Vít Dobrovodský, Klára Doležalová a Iva Černá a 4.kategorii Anna Kateřina Hrdinová a Daniel Zeman.

   Krom toho porotci ocenili další soutěžící, mj. za techniku přednesu, přesvědčivý projev, humor, zpracování tématu s nadhledem, atd..  Uznání získali A.Drašnarová, M.Bludský, T.Kratochvíl a J.Bartošová, E.Mikota, M.Veselá E.Lekavá, B.Maternová, E.Braunová a J.Mansfeld.  Byl to krásný den s dramaťáky!

   Krajská přehlídka v rámci Dětské scény se uskuteční 20.-21.dubna v Lounech. Vedle toho se už 16.a 17.března sejdou v Ústí n.L. mladí dramaťáci - tentokrát v samostatném krajském kole soutěže žáků ZUŠ.  Mezi 64 soutěžícími bude i osm z naší školy pod vedením tří pedagogů LDO. Držíme palce!   

                                          Text a foto Mirek Zimmer