Úvod » Fotogalerie

Půjdem spolu do divadla...

„Půjdem spolu do divadla..." - Popáté a na jedničku!

       S předsváteční náladou odcházeli v pondělí 4.prosince večer z Máchova divadla návštěvníci pořadu připraveného  naší školou. Zásluhu na tom mají žáci literárně dramatického a tanečního oboru, kteří své umění předvedli v pestrém programu nazvaném  „Půjdem spolu do divadla…“ Napsal už své páté pokračování. Pod režijním vedením pedagogů těchto oborů viděli diváci humorné scénky a skeče, sólové přednesy, společné výstupy i taneční kreace. Všech šestnáct čísel programu předvedly dětí s chutí, nadšením a obdivuhodnou jistotou, společným rysem byla tvořivost a nápaditost. Přitom od začátku školního roku uplynulo teprve čtvrt roku...

   Roztomile svěží byla taneční čísla „Bude zima, bude mráz“, „Měsíce“ a „Sněhové vločky“, rozjímavější témata nastínily skupinové taneční kreace  „Mrazivě“, „Podzimní“ a "Řekni mi", zaujaly sólové přednesy „Moucha“ (Tereza Hrdinová) a pásmo Skácelových básní  (Z.Vágaiová), baletní výstupy E.Votroubkové a E.Kopřivové,  atd.  Rozesmála „Přednáška o obchodování“ Ondřejů Friče a Křivánka - prvně jmenovaný se zhostil s úspěchem „Jízdy tramvají“ od Šimka a Soboty. Nechyběla ani Erbenova devítkou dívek osobitě provedená klasika „Štědrý den“ a úryvek z Deníku Bridget Jonesové (A.Wajshajtová). Ještě než se nakonec na jeviště snesl něžný „Anděl“ v baletu K.Chobotské, kvarteto moderátorů vyzvalo publikum – podobně jako loni – ke společnému zpěvu vánočních „Rolniček“.  

   „Byl to milý a vydařený večer! Ukázal, jaké naděje a poklady máme v dětech, na ně je i umělá inteligence krátká,“ děkovala v závěru s úsměvem všem účinkujícím i jejich učitelům ředitelka naší školy Dominika Valešková.  

                                         Text a foto: Mirek Zimmer