Úvod » Fotogalerie

Představení tanečního oboru v Divadle K. H. Máchy

Žeň v divadle - ve víru tance a pohybu!

   Po hudebnících a adeptech literárně dramatického oboru  se v krátkém sledu po sobě představili v Máchově divadle tanečnice ZUŠ. Program 6. června sestával z třinácti vystoupení, v nichž dostaly příležitost jak nejmladší, tak i ty pokročilé.

    Je to výsledek celoroční práce,  čísla, která naše  oddělení nacvičovala už déle, která mj. sbírala body na postupových přehlídkách nebo dokonce na nedávné celostátní přehlídce v Kutné hoře (SoběTobě), ale i čísla nová,  týkající se zvláště nejmladších.  Tak stručně charakterizovaly představení učitelky Petra Běláčová a Kateřina Pechová. Střídala se vystoupení skupinová (např. Zajíčci, Motýlí tanec, Jedna báseň, víc názorů, Píšťalky, Vykuklení motýlci, Od vody až po opice, Spolu) s výstupy jednotlivkyň (Let draka, Temnota, Píseň moře, Můj domov, Cítím se ?), kde vynikly J.Doubková, E.Kopřivová, L. Pošvová, Z. Štěrbová a Š.Krmíčková.  Cenné podle kantorek je, že se na choreografií podíleli originálními nápady i sami účinkující. 

   Tanec pro mě znamená sebevyjádření, svobodu, způsob, jak se ocitnout v jiné dimenzi, přiblížila svůj vztah k oboru, který studuje posledním rokem, jedna z nich. Šárka Krmíčková se chce tanci věnovat i poté, co  ZUŠku opustí, i když v civilu bude studovat něco jiného.

    Taneční obor  působí v naší škole osmým rokem, mám radost z toho, jak si vede a jaký má záběr. Dnes to byla sklizeň tvořivosti, invence a radosti z pohybu. Je obdivuhodné, jak to vše dokážou děti pohybem vyjádřit, ocenila tanečnice i pedagožky ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

                                    Text a foto Mirek Zimmer