Úvod » Fotogalerie

Popřáli jsme hudbou a zpěvem - s Delfínem

Přívlastek ‚vánoční‘ měly dva koncerty v režii naší školy. Středeční večer 14.prosince v Divadle K.H.Máchy patřil žákům hudebního oboru, čtvrteční koncert o den později ve Varhanním sále ZŠ Boženy Němcové opanovalo zpívající mládí - pěvecký sbor Hlásek a jeho přípravka Samohlásek.  V obou večerech dostali tedy příležitost jak ti, kteří teprve sbírají zkušenosti, tak i pokročilejší.

Mezi 25 čísly středečního koncertu převažovala klavírní. Ukázali se žáci, kteří se učí na housle, flétnu, kytaru či violoncello, zněla ale i trubka, saxofon, akordeon i méně obvyklá marimba. Právě za zvuků tohoto exotického nástroje v podání Darjy Gajdukové a uč.Báry Patákové se do koncertu zapojili také diváci, a to ve vánoční písni Půjdem spolu do Betléma. Během večera jsme ocenili pomoc Nadačního fondu Delfín, který při studiu podporuje děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Ředitelka školy Dominika Valešková a zakladatelka fondu Kateřina Tenglerová zároveň poděkovaly všem dárcům, zvláště pak litoměřickému Deutsch klubu, který nyní věnoval na zmíněné účely příspěvek svých členů ve výši 23 tisíc korun.

Středeční večer Samohlásku (sb. D.Valešková) a Hlásku (sb. Kuba Kacar) byl ve znamení písniček, z nichž některé jsou známé z filmových pohádek. Nechyběl samozřejmě ani vánočně laděný repertoár ve vtipných Jakubových aranžích. Předěl mezi sbory obstaral vydařeným vystoupením náš violoncellový žákovský kvartet. V samém závěru koncertu Jakub už tradičně přibral k Hlásku i hlásky publika:-)

Text a foto: Mirek Zimmer