Úvod » Fotogalerie

Orchestry ZUŠ se vrátily na hrad. Úspěšně!

Po nedávném vydařeném "Koncertu učitelů" pokračovala série jarních veřejných vystoupení žáků naší školy ve středu 6.dubna "Koncertem orchestrů". Program v Kulturním  a kongresovém centru na hradě byl bohatý - nabídl kapely Nezrychluj! pod vedením uč.Martina Štece, Blues Combo LT a Schizzo Band, které vede uč. Jan Kuře Veselý, sólisty ze třídy uč.Zdeňka Jelena a také akordeonový soubor uč.Heleny Šarochové. Během středečního večera tedy zněly skladby mnoha žánrů – od jazzu, blues až po rock, pop, či swing. Ten si v závěru koncertu mohli posluchači vychutnat v podání orchestru Junior Band, kterému se už řadu let věnuje jako kapelník uč.Zdeněk Růžička.

Dominika Valešková, ředitelka ZUŠ: „Koncertem jsme navázali na tradici vystoupení orchestrů na hradě, ten poslední byl v roce 2019. Předloni a loni je přerušil kovid.  Těší mě i to, že generační obměnou v souborech úroveň hry moc neutrpěla, i když např. u Junior bandu je v žesťové sekci řada nováčků."

Nejbližší veřejnou akcí naší školy bude v úterý 12.dubna v Máchově divadle v 18 hodin vystoupení žáků literárně dramatického oboru.

Mirek Zimmer

Foto: Vít Hrzán