Úvod » Fotogalerie

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Okresní soutěž ZUŠ ve hře na klavír měla vysokou úroveň

  

    Naše škola hostila v úterý 5. března okresní kolo soutěže žáků ZUŠ 2023/24 ve hře na klavír. Klavír je jedním z nejpočetněji vyučovaných nástrojů, a to se projevilo i na tomto klání – ve 14 kategoriích soutěžilo 36 mladých muzikantů ze čtyř ZUŠ na Litoměřicku.

    „Úroveň byla vysoká a bylo pro nás velmi obtížné, koho pustit do krajského kola, protože výborných výkonů bylo opravdu víc. Myslím, že Litoměřicko má  hodně dobrých klavíristů a klavíristek,“ zhodnotila okresní kolo předsedkyně tříčlenné poroty Michala Hajíčková z Konzervatoře Teplice.

   Do krajského kola poslali porotci 14 soutěžících, nejvíce z naší školy, kterou budou reprezentovat Adriana Mošová, Vít Pallas a Alžběta Pallasová, Andrea Tupcová, Lucie a Anna Černá, Sofiia Kamenieva, Eliška Melicharová, Sofie Kubelková, Monika Slavková, duo JuPiDu, Pallki Piano Duo a Duo Eliška a Sofie. Roudnické bude ve hře v klavírním duu zastupovat duo Novák-Nováková. První místa získali také Kryštof Sehnoutek, Evelína Kinštová (oba Litoměřice) a Zora Kalašová (Roudnice n.L.), ti jsou zároveň náhradníky pro krajské kolo.

   Zvláštní cenou za vynikající přípravu žáků ocenila porota soutěže také litoměřické pedagogy Dagmar Chyňavovou, Mateje Olejára a Alexandru Pallasovou.

Všem oceněným blahopřejeme a držíme palce v krajské soutěži.

                                               Text a foto Mirek Zimmer