Úvod » Fotogalerie

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře   

   Po  lednových školních kolech pokračují soutěže žáků základních uměleckých škol okresními koly. To litoměřické mají po pátku 24. ledna za sebou hráči na dechové a smyčcové nástroje. Soutěže, jejímž hostitelem byla naše škola, se zúčastnilo celkem 12 soutěžních skupin a souborů.

    V kategorii Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů se absolutním vítězem stalo  Violoncellové trio ZUŠ Litoměřice (S. Beldová, T. Kloučková, A. Pallasová - p. uč. J.Knotte), v Komorní hře s převahou dechových nástrojů  ocenila porota nejvýše Duo fléten s klavírem ZUŠ Roudnice nad Labem  (p.uč. Maťáková, Kolaříková). Kromě těchto postupuje do krajského kola dalších devět soutěžících skupin a souborů. Krajské kolo pro dechy bude 6. března v ZUŠ F. L. Gassmanna Most a 25.března pro smyčce u nás v Litoměřicích.

   Většina soutěžících příjemně překvapila výběrem skladeb. Porotu v čele s pedagogem HAMU Tomášem Strašilem mj. zaujaly naše violoncellové soubory, ale třeba i flétnový kvintet z lovosické ZUŠ či roudničtí klarinetisté.  

   Soutěže pomáhají rozvíjet schopnosti talentovaných žáků, porovnávat vzájemně výsledky studia a v neposlední řadě slouží i k výměně zkušeností.

Postupující do krajských kol ze ZUŠ Litoměřice:

Text: Mirek Zimmer

fota: Dominika Valešková a Jana Červinková

Trio zobcových fléten ZUŠ Ltm
Trio zobcových fléten ZUŠ Ltm
Houslové trio ZUŠ Ltm
Houslové trio ZUŠ Ltm
Violoncellové trio
Violoncellové trio
Violoncellový kvartet ZUŠ Ltm
Violoncellový kvartet ZUŠ Ltm
ZUŠ Roudnice
ZUŠ Roudnice
ZUŠ Lovosice
ZUŠ Lovosice