Úvod » Fotogalerie

Okouzleni klavírem

„Okouzleni klavírem“ pod naší taktovkou ve Wieserově domě

      Sto jedenáct! Tolik dětí - okouzlených klavírem - se v sobotu 10.června sjelo do Terezína na festival, který nese tohle jméno – tedy Okouzleni klavírem. Šestý ročník, pro jehož místo zvolila naše škola coby pořadatel akce tzv. Wieserův dům, nabídl šest koncertů a bohatý doprovodný program. Hrálo se na velmi kvalitním nástroji Yamaha, který před časem dostalo město Terezín jako dar ze zahraničí.     

    Na nudu mezi čekáním na vystoupení si nikdo z účastníků festivalu rozhodně stěžovat nemohl. V programu totiž byly výtvarné a literárně dramatické dílny ((ved. Inna Ofomatu, Rozálie Vraná a Vojtěch Haslinger), jóga pro klavíristy (Kristýna Šrámková), nebo varhanní workshop, který v terezínském kostele vedla Michaela Fišerová.

    Matěj Olejár, klavírní pedagog a zakladatel festivalu spolu s dalšími kantory, kteří se na této akci podíleli, vidí přínos v tom, že dává příležitost všem, kteří si chtějí zahrát a bez stresu předvést, co se v průběhu školního roku naučili. Právě proto je to nesoutěžní přehlídka, která není o exhibici supertalentů a o vrcholných výkonech, poděkování všem pilným žákům a zároveň setkání těch, co je učí.  Tedy radost a užitek oboustranný, míní ředitelka Dominika Valešková.

    Okouzleni klavírem bylo vyvrcholením výměnných koncertů Klavírního putování , do kterých se v průběhu školního roku zapojila řada ZUŠek  v kraji, včetně naší.  Příští festival bude hostit ZUŠ Kadaň, symbolickou štafetu převzal v Terezíně od naší ředitelky zástupce Kadaňských Koloman Zachar.

                                   Text a foto Mirek Zimmer