Letní výstava v Kině Máj

Léto v Máji s našimi výtvarníky

Výtvarný obor naší školy připravil po velké jarní výstavě v Knihovně K.H,.Máchy expozici také pro letní prázdninové měsíce. Ve výstavním prostoru městského kina Máj představuje kresby a malby žáků vytvořené především v druhé polovině školního roku. Jsou inspirované přírodními motivy, říká učitelka VO Jana Veselá. Podle jejích slov je pohled na přírodu, ať reálný nebo fantazijní, oblíbeným námětem především u mladších žáků.  Ti jsou také na výstavě zastoupeni početněji než starší žáci. „Každé dílo je jedinečné a je odrazem osobního pohledu mladého výtvarníka na přírodu. Od živých barev maleb stromů, rostlin a krajin až po černobílé linie tušových kreseb.“

Výstava ukazuje, jak se oboru daří rozvíjet talent a kreativitu žáků i v kontextu s technickou stránkou výtvarného projevu. Pro žáky je zároveň příležitostí, jak se o své dovednosti a vášeň pro umění podělit s veřejností. Návštěvníci mají v litoměřickém kině Máj tuto možnost po celé léto.

Foto a text: Mirek Zimmer