Úvod » Fotogalerie

Koncert v Divadle K. H. Máchy 17. 5. 2023

V Máchově divadle pootevíráme „Bránu umění“ ZUŠ Open

Největší stánky s kulturou (MKZ) v Litoměřicích patří v těchto dnech naší škole. Na hradě vystavují od počátku května výtvarníci Jany Veselé a Jana Choury, večer ve středu 17.května v Máchově divadle patřil hudebnímu oboru. V jedenadvaceti číslech koncertu mohli diváci posoudit interpretační schopnosti žáků, kteří předvedli převážně klasická klavírní díla. Příležitost dostali i hráči na violoncello, kytaru, flétnu i trubku. Klavírista Matěj Minář překvapil zjazzovanou verzí lidovky „Beskyde“,  Terezka Neužilová „rozpálila“ klavír v Rautavaarově „Ohnivém kázání“, závěr v rokenrolovém rytmu „Jailhouse Rock“ obstaral saxofonista Pavel Kirschner.  Máchovo divadlo ovšem neslouží jen muzikantům ZUŠ, prostor kavárny a obřadního sálu krášlí už od 5.dubna (a až do 27.června) výstava výtvarných prací žáků pobočky ZUŠ v Křešicích, kterou vede pedagožka Inna Ofomatu. „Svěží, barvami prozářený pohled na svět dětskýma očima“ –  charakterizuje vystavené práce ředitelka Dominika Valešková. 

   Inna Ofomatu, která pochází z ukrajinského Kyjeva, kde vystudovala obor na tamní pedagogické univerzitě, žije v Česku už delší dobu, přičemž pobočku vede pět let. Říká, že výuku navštěvuje 18 dětí nejen z Křešic, ale i okolí. Ředitelka naší školy upozorňuje, že k zápisům, které nyní v ZUŠ probíhají, mohou zájemci o výtvarný i hudební obor přijít i v Křešicích.

V úterý 23.května ožije Divadlo K.H.Máchy „Divadelním klíčením“, který v rámci celorepublikové přehlídky ZUŠ OPEN připravuje náš literárně dramatický obor.

                                                          Text a foto Mirek Zimme