Úvod » Fotogalerie

Koncert učitelů ZUŠ

Koncert učitelů ZUŠ: Od Haydna až po rock

   Od Haydna až po rock – takové žánrové rozpětí měl středeční Koncert učitelů ZUŠ pořádaný naší školou v Máchově divadle.  Z hudebního programu „čnělo“ hned po zmíněné úvodní klasice v podání tria E.Orechová-J.Knotte-M.Olejár vystoupení trojice pedagogů dramaťáku s improvizačními ukázkami (P.Vágai, L.Pařízková, T.Rozmarová).

   Koncert, který pořádáme tradičně vždy v období kolem Dne učitelů, neměl žádné ze 14 čísel programu, které by nezaujalo. Pedagogové  si v několika případech přizvali hosty, ať už to byl klavírista Václav Krahulík, který spolu s Ivetou Šindelářovou na vibrafon bravurně předvedl skladbu Spain od Chicka Corey, nebo houslový pedagog M.Roček s hosty A.Beckerovou a A.Kolaříkovou ve Vivaldiho Koncertu a moll. Nadchli i další hráči včetně G.Etchegoyena, J. Neužila, H.v.Vegchel, M.Fišerové, J.Neužilové, H.Přeučilové a J.Antolčíkové.

    Ovšem „největšího“ hosta si přivedl Roman Pallas – totiž komorní sbor Syrinx sestávající mj. i z našich žáků.  Bylo jich plné pódium, zazpívali předehru k Rossiniho Lazebníku sevillskému a Lopezovu Frozen-Let It Go.

   O razantní závěr se postarala dívčí kapela Furie, kterou si jako hráčka na bicí přizvala kantorka Bára Patáková. Rockové decibely jistě vymetly všechny pavučiny v Máchově divadle.

   A dojmy? Za diváky Věra Š.: „Ráda na tyhle akce chodím, škola má nejen výtečné pedagogy, ale i muzikanty, kteří to umí předvést na pódiu.“ A hlas kantora? Matej Olejár: „Krásný koncert, velmi kolegiální atmosféra mezi učiteli v zákulisí, myslím, že máme opravdu dobrý tým, bylo to moc příjemné!“

                            Text a foto Mirek Zimmer