Úvod » Fotogalerie

Koncert učitelů 2024

Koncert našich učitelů otevřel jaro

 

   Naše ZUŠ má za sebou další vydařený koncert. Tentokrát se nástrojů ujali sami kantoři.  "Koncert učitelů" určený pro veřejnost i pro žáky a jejich rodiče měl ve středu 20.března v Máchově divadle - o první jarní den,  na programu celkem 12 čísel. Mohlo by se zdát, že připravit a odehrát takovou akci je pro kantory snadné. Opak je pravdou - při všech těch (nejen) pedagogických starostech a povinnostech, hlavní aktéři by jistě mohli vyprávět. Přesto připravili zajímavý a svěží program v pestrém nástrojovém obsazení, zněla klasika i moderna, skladby B.Smetany, G.P. Telemanna, O.Nedbala, N. Gadeho, J.Suka, C. Cui, A.Dvořáka, R. Lövlanda, E. Doušy, J.Ježka, ale i Kodymovy a Kollerovy Lucie, či jazzové skladby s filmovou příchutí aranžované učitelem Zdeňkem Jelenem pro kapelu "Kantor Band". Příležitost dostali flétnisté, houslisté i violoncella, klavíry, saxofon i bicí...

   „Zahráli si všichni, kdo si zahrát chtěli, bylo to na dobrovůli kantorů,“ uvedla za pořadatele Saša Pallasová. Vzhledem k výborným výkonům těžko vyzdvihnout, kdo a co zaujalo nejvíc. Uznání patří všem účinkujícím - Jiřímu Knotte za klavírem (Smetanova Vltava a strhující Ježkův Bugatti step), Janu Neužilovi, Eleně Orechové, Romanu Hájkovi, Aleně Šefčíkové, Janě Knotte, Haně van Vegchel, Michaele Fišerové, Haně Přeučilové, Jitce Neužilové i hostující houslistce Aleně Beckerové z lovosické ZUŠ. Publikum náležitě ocenilo rovněž výkony Jany Červinkové (zpěv), Mirka Ročka, Pavla Šimberského, Jany Antolčíkové i rodinného bandu Romana a Saši Pallasových.

   Pedagogové přesvědčili publikum, že za to opravdu umějí vzít, a že děti, které muzice učí, jsou opravdu v dobrých rukách! Jsme rádi, že naše ZUŠ mohla přiložit další krásný kamínek do mozaiky, kterou zkrášluje kulturní dění v Litoměřicích.

                                                                                      Text a foto Mirek Zimmer