Úvod » Fotogalerie

Koncert sborů

Na Boženě se zpívalo i hádalo…

   Třináctka rozhodně není nešťastné číslo. Právě tolika písničkami rozradostnily ve čtvrtek 30. května večer návštěvníky ve Varhanním sále ZŠ Boženy Němcové v Litoměřicích děti z pěveckých sborů naší školy - Samohlásek a Hlásek.

    „Dešťové kapičky“  a zvuky kolem nás, co „Zvoní a Bublá“ se "snášely" na početné publikum hned v úvodu vystoupení prvně jmenovaného sboru, který vedou Dominika Valešková a Renata Sluková. Dětsky roztomilé a dobře provedené byly i další písničky mladšího sboru. Pokročilejší Hlásek pod vedením Jakuba Kacara a Ivy Macasové měl repertoár také „výživný“, pomineme - li jednu lidovou z Plzeňska a dvě se sportovní tematikou, tak téměř doslova. Suchého - Šlitrovu „Co jsem měl dnes k obědu“ předtím podpořil osvědčený kvíz s otázkami o jídle prošpikovaný orchestrálními úryvky na gastrotéma, jako třeba „Co takhle dát si špenát“, či „Jahody mražený“. Diváci měli hlasováním uhodnout některou z nabídnutých variant. Jakub Kacar v roli nejen sbormistra, ale i moderátora dal čtvrtečnímu koncertu úsměvnou podobu. Není divu, že v takové atmosféře se publikum chytne a spolupracuje. Třeba při rapu "Mc suroviny"  nebo v závěrečné Nohavicově Cukrářské Bossanově, opět v sbormistrově aranžmá.

    Hodinka s našimi sbory Samohláskem a Hláskem utekla jako voda, byla milá, příjemná a osvěžující. Nebylo nikoho, kdo by z "Boženy" odcházel bez úsměvu na tváři…

                    Text a foto: Miroslav Zimmer