Koncert pro litoměřické školáky

Koncertem pro školáky jsme začali letošní ZUŠ Open

Koncertem pro žáky 1. stupně místních základních škol v kině Máj se ve čtvrtek 23. května zapojila naše škola do tradičního celostátního festivalu ZUŠ Open. Koncert má ve městě už své stálé místo i termín. Než několik set dětí usedlo do sedaček, mohlo v předsálí kina obdivovat skvěle šlapající kapelu Junior Band složenou ze žáků ZUŠ a vedenou Zdeňkem Růžičkou.

Podobně jako loni se dramaturgie i režie koncertu ujal pedagog Jakub Kacar, který se držel osvědčeného „poučit, pobavit, zaujmout“.  Loni si získal dětské publikum hudebním „Zvířátkovým kvízem“, tentokrát zvolil kvíz s gastrotematikou, který prokládala hudební produkcí kapela učitelů ZUŠ.  "Kantor Band" i již zmíněný Junior Band předvedly dětem v praxi, jaké to je hrát v týmu, proč stojí za to učit se v ZUŠce nejen na nějaký nástroj, nebo třeba studovat i další obory, jako třeba výtvarný, literárně dramatický nebo taneční, jejichž ukázky defilovaly za kapelou na projekčním plátně. Spontánní reakce dětí svědčily o tom, že je program zaujal a že stojí za to o nadcházejícím červnovém  zápisu do umělecké školy spolu s rodiči i pedagogy přemýšlet.

V rámci ZUŠ Open chystáme pro veřejnost několik dalších zajímavých akcí. Tou nejbližší je v úterý 28. května v Máchově divadle „Divadelním klíčení“ literárně dramatického oboru. O dva dny později, tedy 30.května si přijdou na své milovníci sborového zpěvu, ve Varhanním sále ZŠ Boženy Němcové se jim od 18 hodin představí pěvecké sbory ZUŠ. Taneční obor předvede své umění 4. května od 18 hodin v Máchově divadle. Stranou rozhodně nezůstává ani výtvarný obor ZUŠ, který pokračuje ve výstavní činnosti novou, poměrně rozsáhlou expozicí, která je k vidění v prostorách litoměřické Knihovny K. H. Máchy.

Text a foto: Mirek Zimmer