Úvod » Fotogalerie

Koncert pěveckých sborů

Sbory zpívaly pro radost, sbormistři rozdávali dárky

    Naše dětské sbory Hlásek a SamoHlásek přispěly svým dílem ke Dni dětí. Koncert 1. června ve Varhanním sále ZŠ Boženy Němcové částečně navázal na vystoupení sborů před dvěma měsíci v Máchově divadle, kde Hlásek slavil odložené šedesátiny své existence.

     Sbormistr Hlásku Jakub Kacar: Chtěli jsme připomenout, jak jsme na počátku školního roku začínali na jednohlasech a co jsme pak v jeho průběhu dokázali. Takže šlo vlastně o shrnutí sezóny. Stejně to vidí i Dominika Valešková, která vede přípravku - SamoHlásek: Nemáme sice velké sbory -  starší sbor má kolem tří desítek členů, přípravka polovinu, ale děti zpívají s nadšením, v radosti a pohodě.

   Oba sbory sice nebyly kvůli marodce i mnoha akcím a školním výletům kompletní, přesto podaly dobré výkony a sbormistři i publikum v zaplněném sále byli s vystoupením spokojeni. Hlásek v závěru nabídl osvědčený mix skladeb skupiny Queen, hymnické tečce We will rock you ovšem předcházela gratulace. Jakub odtajnil pod stolem ukrytou tašku plnou dárků a poblahopřál každému z členů sboru i doprovodného hudebního sexteta. Předtím se dočkali i ti nejmenší ze SamoHlásku – vybírali si z košíku, s nímž je jejich sbormistryně Dominika.  

                                                                                 Text a foto Mirek Zimmer