Úvod » Fotogalerie

Koncert orchestrů 2024

Koncert orchestrů na hradě se vydařil   

   Učte už své děti swingovat! Paci paci pacičky, ale ne na první a třetí, ale na druhou a čtvrtou... Radil názorně posluchačům Koncertu orchestrů ZUŠ ve středu 10.dubna v hradním sále litoměřických MKZ kapelník Junior Bandu Zdeněk Růžička.  Ti si to vyzkoušeli na vlastní dlaně v řadě swingovek, nejvíc však na závěrečném a osvědčeném přídavku – hitu Billa Haleyho Rock around the clock.

   Juniorům ovšem předcházel žánrově i repertoárově pestrý program, v němž se na pódiu vystřídalo  několik kolektivů hudební praxe i sólistů,  a také kapela Nezrychluj!. Většinou zněly hráčsky náročné skladby, v nichž dostali příležitost blýsknout se hráči na žesťové nástroje, piano i na bicí, a představily se i zpěvačky.  

   Koncert byl víceméně premiérou různých seskupení, od žákyň Pavla Šimberského, které přijely až z Úštěku, až po stálice Nezrychluj!. Byla tady řada zajímavých sólových čísel, atd. Překvapilo mě, jak se vše podařilo, já je běžně po celý rok takhle pohromadě neslyším, až tady na koncertě. No a známý Junior Band? Kdyby nebylo jeho kapelníka, tak myslím, že už v Litoměřicích swing asi ani nežije! Je dobře, že to s námi Zdeněk dosud vydržel a že se zdravíme pořád stejně - takovým tím jeho typickým honzákovským pozdravem Synkopám zdar! Hodnotil s úsměvem hudební večer učitel ZUŠ Zdeněk Jelen.  

    Ač se stylů i hráčů na pódiu vystřídalo poměrně hodně, koncert se povedl i zvukově, pochvaloval si další náš kantor Pavel Šimberský, který se s kolegou Z. Jelenem na koncertu podílel nejen dramaturgicky, ale oba si mladými muzikanty i zahráli. Nebyli sami, hned v prvním čísle hrála violoncellový part uč. Jana Knotte a s Nezrychluj! i s Juniory  také další kantor Martin Štec.  Odměnou všem účinkujícím byl v závěru potlesk vestoje.

   

                                                              Text a foto: Mirek Zimmer