Úvod » Fotogalerie

Koncert Hlásku a hostů

Odložená oslava Hlásku a jeho hostů neměla chybu!

      K oslavě 60 let své existence, kterou v roce 2020 překazil covid, se v sobotu 1.dubna v Divadle K.H.Máchy vrátil koncertem náš Hlásek. Sbor, který se stal v průběhu let legendou, a kterému je tedy už třiašedesát, si k oslavě pozval hosty - ženský komorní sbor Cantica Bohemica, v níž zpívá mj.11 bývalých členek Hlásku.

    Punc oslavě a setkání dodali zakladatel Hlásku a bývalý sbormistr Cantiky prof.Vladimír Frühauf, bývalí sbormistři Vlasta Vávrová a Adolf Škarda, kteří se v závěru koncertu spolu s Jakubem Kacarem , současným sbormistrem Hlásku, znovu postavili před sborové zpěváky. Na pódium přišly i bývalé členky Hlásku a tak si „monstrsbor“ „střihnul“ klasiku - „Přiletěly vlaštovičky“, „Má hvězda“, (Smetana) a „Kdyby tu nic nebylo“…(Eben).

   Vědět o sobě dala v průběhu večera samozřejmě  též nastupující generace zpěváčků s přípravkou Samohláskem, který vede Dominika Valešková, a sám Hlásek, pro který Jakub Kacar připravil nápadité pásmo korunované mixem melodií The Queen. Sbor rovněž doprovodil Krtečka v animovaném Večerníčku, který se promítal na plátno uprostřed sboru. To nemělo chybu!  Vlastně stejně jako vše v ten večer. Ve foyer divadla se listovalo kronikami sboru, vzpomínalo se pak i na pokoncertním rautu. Symbolickou tečku na pódiu vyzpíval „monstrsbor“, a to písní „Litoměřická“ pod taktovkou Vl.Frühaufa, autora aranžmá. V závěru nám přišel poděkovat litoměřický místostarosta Jiří Adámek.

    Dominika Valešková, ředitelka ZUŠ: „Hlásek je už víc než 60 let pilířem dětského sborového zpěvu v Litoměřicích. Veřejnosti i současným členům jsme chtěli ukázat, jak hluboké kořeny sbor a vůbec sborový zpěv tady má. Vždyť Hláskem prošla i řada lidí, jimž láska k hudbě nejen zůstala, ale někteří z nich se stali aktivními muzikanty či pedagogy.“ 

                                           Text a foto Mirek Zimmer