Úvod » Fotogalerie

Koncert absolventů v Divadle K. H. Máchy

Absolventi tentokrát v Máchově divadle

    Týden po terezínském koncertu absolventů ZUŠ I. stupně, se na koncertu 19. června tentokrát v Litoměřicích představili i ti, kteří "zkompletovali" studium naší školy ve druhém stupni. Tomáš Svoboda a Josef Průša zvládli náročné party a přesvědčili, že je jejich učitelé (Milan Frič a Matěj Olejár) připravili opravdu velmi dobře. První ze jmenovaných zahrál Beethovenovu „Sonátu F dur“, op. 10, č. 2 a 1. větu Allegro, druhý si vybral Poulencovu „Novelettu č. 3 e-moll“ a svěží Ježkův „Equatorial Rag“.  

   „Hodnotím to jako skvělý způsob, jak se rozvíjet nejen ve hře na nástroj, ale v hudbě vůbec. Přinášelo mi to radost a určitě to stálo za to,“ ohlíží se za svým jedenáctiletým studiem Josef Průša. Jeho učitel M.Olejár si u něj cení hlavně trpělivost a píli. Josef uvažuje, že by po určité pauze zkusil pokračovat ve studiu na konzervatoři, ovšem ve hře na varhany, kterým se v ZUŠ také úspěšně věnuje.

   Středeční koncert s 12 čísly programu (v úvodu s taneční kreací Šárky Krmíčkové) byl rovněž příležitostí pro další mladé muzikanty z řad ZUŠ, především pro ty, kteří mají za sebou první stupeň, tedy sedmileté studium na naší škole. Veřejnosti předvedly své umění dvě violoncellistky Jasmína van Vegchel a Sára Beldová (uč. Jana Knotte), Ema Svobodová (saxofon u Jany Antolčíkové) a žáci Pavla Šimberského – klavírista Matěj Minář a bubeník Jindřich Knotte, který koncert v divadle zakončil razantní ukázkou z tvorby Deep Purple „Smoke on the Water“.

                                                 Text a foto Mirek Zimmer