Úvod » Učitelé » Medailonky

Jan Veselý

V roce 1983 dokončil Lidovou konzervatoř KKS v Ústí nad Labem v instrumentálním oboru na kytaru. Hrál na kytaru v orchestru Bonit a jako studiový hráč v Českém rozhlasu v Ústí nad Labem.

Po roce 1989 angažmá v Holandsku a Belgii v Show orchestru. Časté výjezdy do Německa a angažmá v muzikálovém orchestru a v jazzovém triu ( Španělsko, Itálie, Francie, Malta ). Po návratu se přestěhoval do LT začal vyučovat v ZUŠ. Účinkoval s Big bandem CL a nyní se plně věnuje výuce.

Založil a vede žákovský orchestr Schizzo band, který v celostátní soutěži orchestrů ZUŠ rok po svém vzniku získal 2. místo a v roce 2013 v celostátní soutěži Českého Rozhlasu Concerto Bohemia

získal v orchestrech do 25 let 3. místo.

Pořádal kytarové semináře v Chorvatsku s L. Andrštem a dalšími špičkovými kytaristy. Složil hudbu k několika krátkým filmům a divadelním hrám. Vydal CD Jamsession 1 a Jamsession 2 určené jako pomůcka k improvizaci, učebnici improvizace" Kouzlo improvizace" . Vydal také Jazzové Standardy 1, které jsou pomůckou k výuce na kytaru, klávesy, dechové nástroje v C hlase, Bb hlase, Eb hlase a v basovém klíči.

Hudba která ho oslovovala v průběhu let:

Rock nebo blues – Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, Yes, Blood, Sweat and Tears, Pražský výběr

Pop – Queen, Sting, Chicago,

Jazz – Orchestr Count Basieho, Aretha Franklin ,Ella Fitzgerald, Bilie Holiday, Ray Charles, Jiří Stivín

Jazz-rock – Mahavishnu Orchestra, Weather Report, Chick Corea

Klasika – M. Ravel, G. Gershvin, L. Janáček, A. Dvořák, L. v. Bethoven

Kytaristé – Štěpán Rak, Luboš Andršt, Radim Hladík, David Gilmour, Carlos Santana, Garry Moore, B.B. King, Paco de Lucia, John McLaughlin, Steve Vai, Joe Satrian,