Úvod » Učitelé » Medailonky

Iveta Šindelářová

Hudebnímu vzdělání vděčí ZŠ a ZUŠ Jabloňové v Liberci, kde kromě klavíru, sborového a sólového zpěvu navštěvovala třídu bicích nástrojů. Jejím pedagogem byl Mgr. SergyiGrygorenko. Deset let byla členkou souboru bicích nástrojů Aries na výše zmiňované ZUŠ. S tímto souborem aktivně koncertovala u nás i v zahraničí (Itálie, Německo, Holandsko, Ukrajina, Velká Británie, aj.) a opakovaně získala přední ocenění v soutěži základních uměleckých škol a rozhlasové soutěži Concerto Bohemia pořádané Českým Rozhlasem.

Bohaté hudební zkušenosti dále sbírala s mládežnickým symfonickým orchestrem Europera (členkou v letech 2004 – 2013), kde se v sezoně 2007/2008 představila jako sólistka v marimbovém koncertu Paula Crestona.

V soutěžním ocenění v sólové hře si nejvíce cení 1. místa a absolutního vítězství v národním kole soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje v roce 2006 a 1. místa v Interpretační soutěži pedagogických fakult s mezinárodní účastí v roce 2015.

V současné době pravidelně účinkuje v doprovodné kapele k představení Spamalot v divadle Františka Xavera Šaldy v Liberci. (V minulosti též projekt Muzikálové melodie a muzikálu Sugar.) 

Od roku 2014 hudebně spolupracuje s klavíristou a skladatelem Václavem Krahulíkem v obsazení vibrafon a klavír. Zaměřují se především na jeho autorskou tvorbu nebo úpravu klasických či jazzových děl pro toto nástrojové obsazení.

Absolvovala magisterské studium na PF UJEP v oboru hudební výchova a v současné době je posluchačkou konzervatoře v Teplicích v oboru hry na bicí nástroje