Úvod » Obory » Literárně dramatický obor » Naše fotogalerie a archiv

Aktuality 2022/2023

Dramaťácké bujení

Literárně dramatický obor nově nabízí svým žákům spolupráci s několika významnými kulturními institucemi- s Činoherním klubem v Ústí nad Labem, skrze jehož čerstvě otevřený Ateliér 52 obohatí své žáky o možnosti, jak k divadlu přistupovat. Kromě pravidelných návštěv představení tak žáci mohou na divadlo získat nové úhly pohledu, tedy, vyjma toho z hlediště. První, a zdaleka ne poslední setkání v Ateliéru 52, proběhlo 5. 10. 2023 v rámci představení Hanzelkaazikmund (Zde jsou lvi).

Další novinkou je zapojení LDO do mezinárodního programu filmové výchovy CinEd, který skrze komentované projekce uměleckých filmů zpřístupňuje evropská díla dětem a mladým divákům ve věku 6-19 let.  Skrze svoji práci podporuje rozvoj kritického a analytické myšlení, porozumění uměleckému jazyku a v neposlední řadě i otevřenost a zájem vůči světu a druhým. Že to doopravdy funguje si žáci LDO mohli na vlastní kůži vyzkoušet 3. 10. 2023 na dílně Experimentálního filmu. Kromě komentované projekce ukázek evropských experimentálních klenotů žáci zvládli natočit osm filmových etud inspirovaných experimentálními postupy.

Touto spoluprací Literárně dramatický obor realizuje myšlenku otevírání se světu a překračování vlastního stínu. Snaží se dětem představit širokou škálu možností uměleckého vyjadřování, poznání reality a praxe různých uměleckých oborů a navázání bohatého spektra kontaktů v uměleckém světě. Mladí studenti oboru tak mohou lépe poznat nejen svět umění, ale především sami sebe a své slabé i silné stránky.