Úvod » Fotogalerie

"Divadelní klíčení" v Divadle K. H. Máchy

„Divadelní klíčení“, aneb co vzešlo v zahrádce LDO

   „Divadelní klíčení“ – tímto názvem opatřil náš literárně dramatický obor své představení v úterý 23.května. V Divadle K.H.Máchy žáci dokázali, že zvolený příměr pro ně není prázdnou frází, přesvědčili o tom ve všech 11 číslech programu.  „Jsou jako předpěstované sazeničky, berou to srdcem, a když se k tomu přidá píle a vedení, je vidět, že se tenhle vklad zúročuje,“ pokračuje v symbolickém přirovnání Tereza Rozmarová i její kolegové Pavel Vágai a Lenka Pařízková, učitelé LDO.  Sazeničky přišla na divadlo „okopávat“ stylově ustrojená Jana Suchanová - s motyčkou a zahradnických lacláčích, zdatně jí v moderování pomáhala Adéla Wajshajtlová.

   Z předvedených vystoupení vyčnívaly dvě „bezeslovné“ premiéry – „O marnivé vráně“  a „Balada“, která zaujala mj. i nápaditou stínohrou. Dobře se poslouchalo a dívalo i na další čísla, mj. „Sám doma“ , „Pohostinné krávy“, „O tenisu, „Květák“, „Naschvál“, „Pořád se někdo ztrácí“, „Bez příběhu se nevracej“ a na „Pařby a lektvary“. Pobavily vtipné dialogy „V seznamovací kanceláři“ (z pera Šimka a Soboty), či kus ze Shakespearova „Zkrocení zlé ženy“ o tom, že i z láteřivé semetriky je možné vychovat poslušnou a oddanou ženu. Shodou okolností v obou zmíněných číslech přesvědčivě zahráli tři „čerství“ maturanti. Vojta Haslinger ještě ten den odpoledne stál před maturitní komisí a večer pak jako Petruchio „na prknech, jež znamenají svět“.  Obstáli všichni – ve škole i v divadle! Večerem provedli

   Dramaťáci teď chystají pro veřejnost Divadelní piknik 2023. Zvou na něj ve dnech 26.-28.června do areálu školy a Divadélka Minimax.

                                 Text a foto Mirek Zimmer