Úvod » Obory » Taneční obor

Mezinárodní den tance 2026

Tančí celá země!

     Mezinárodní den tance 2026 v Litoměřicích slibuje odpoledne plné pohybu, hudby a sdílené radosti z tance. Základní umělecká škola Litoměřice zve všechny milovníky tanečního umění – aktivní tanečníky i širokou veřejnost – do prostoru Tržnice Felixe Holzmanna, který se promění v živé centrum kreativního dění.

Program odstartují taneční workshopy pod vedením Elišky Šperkové, určené pro žáky školy různých věkových kategorií. Účastníci si vyzkoušejí různé přístupy k pohybu, práci s rytmem i improvizaci. Workshopy nabídnou prostor pro objevování vlastního tanečního projevu i radost ze společného tvoření. Na ně naváže vystoupení žáků ZUŠ, kteří představí výsledky své práce. Diváci se mohou těšit na pestrou podívanou plnou energie, emocí a originality, která ukáže, jak rozmanitý svět tance může být.

Vyvrcholením celého happeningu bude celorepublikový flashmob, do něhož se mohou zapojit nejen účinkující, ale i příchozí diváci. Společná choreografie symbolicky propojí tanečníky napříč celou zemí a připomene, že tanec je univerzálním jazykem, který spojuje lidi bez ohledu na věk či zkušenosti.

Akce je otevřená všem – přijďte si zatančit, inspirovat se, nebo si jen užít jedinečnou atmosféru dne, kdy „tančí celá země“.

 

FOTOREPORTÁŽ M. ZIMMERA KE SHLÉDNUTÍ ZDE

 

Program:

Taneční workshopy pod vedením Elišky Šperkové

15.00 tanečníci a tanečnice 5-10 let

15.50 tanečníci a tanečnice 11-18 let

16.45 vystoupení žáků ZUŠ

17.10 taneční lekce improvizace se spirálou nejen pro děti

17.40 nácvik flashmobu

18.00 FLASHMOB 2026

V případě špatného počasí se akce přesouvá do tanečního sálu KKC.

 

Podívejte se, jak se vydařil loňský ročník! 

 
(po rozkliknutí obrázku se přesměrujete na článek z roku 2025)

Logo KKC