MgA. Lenka Pařízková

Od dětství byl její život propojen se Základní uměleckou školou – učila se zde na zobcovou flétnu, docházela do pěveckého sboru a také na výuku Literárně-dramatického oboru, později se stala také členkou divadelního souboru Li-Di. Po absolvování Střední pedagogické školy její další cesta vedla do Brna, kde na Divadelní fakultě JAMU úspěšně vystudovala obor Divadlo a výchova (2006 – 2012). Po studijních a pracovních zkušenostech (dramatická výchova v rámci výuky na ZŠ, vedení skupiny dětského divadelního studia, lektorování divadelních dílen) se vrátila do svého rodného města i školy - vyučuje zde od roku 2010.

Divadlo je její prací i velkým koníčkem, ať už z pozice herečky, tvůrce nebo diváka. Proto se ráda účastní divadelních přehlídek, seminářů a workshopů pod vedením zkušených lektorů (Já a můj hlas - Ivana Vostárková; Site specific – Tomáš Žižka; Žonglování – Adéla Kratochvílová; Fyzické básnictví – Petr Váša ad.) . Zajímají ji hraniční formy divadla, divadlo autorské a ráda se inspiruje poezií a prózou.

Kromě toho spolupracuje s knihovnou K. H. Máchy a zapojuje se do organizace akcí v neziskovém sektoru. Duševní i fyzickou relaxací jsou jí ostatní druhy umění, hlavně hudba, ale i příroda nebo tvorba autorských doplňků a šperků.