Mladivadlo hrálo pro litoměřický hospic

     Tři tisíce šest set třicet korun – takový je výtěžek benefičního představení „Hotel mezi dvěma světy“, které litoměřické Mladivadlo odehrálo v pátek 17.května v Divadélku Minimax ve prospěch Hospice Sv. Štěpána v Litoměřicích.

   „Jako nestátní neziskové zařízení, které se bez dotací a pomoci dárců neobejde, jsme vděčni za každou pomoc. Na to, že se hrálo v tak malém divadelním prostoru, je vybraná částka skoro neuvěřitelná, “ komentovala  počin mladých divadelníků Renata Kutina Vášová z hospice s tím, že peníze použije zařízení na péči o pacienty. (Mimochodem, přibližně tolik stojí jeden den hospicové péče.)  

   Mladivadlo, které je ‚odnoží‘ literárně dramatického oboru naší základní umělecké školy, nastudovalo představení  pod režijní taktovkou Lenky Pařízkové.  Francouzský autor E. E. Schmitt  se v „mysteriózní komedii“  dotýká zásadních existenciálních otázek.  Hrdinové příběhu  se ocitají v podivném "hotelu", který nemá vchod ani východ.  Nikdo z nich netuší, jak se vyvine jejich osud. Vrátí se zpátky na zem nebo pojedou hotelovým výtahem "tam nahoru"?  Místo recepčních totiž o ně pečují  lékaři v čele s záhadným doktorem S.  

     Se svými rolemi se výtečně vypořádali Jan Svoboda, Petra Vališová, Alena Svobodová, Tereza Vodseďálková, Eliška Vytrhlíková, Barbora Prokůpková, Kamila Hejhalová a Audrey Wangle. Jestli jsem dobře počítal, divácký potlesk za herecké výkony vydal na 'čtyři opony'... 

 

Text a foto Mirek Zimmer