V divadle byl pořádný  ‚Dýchánek‘.  Literárně dramatický…

   „Půjdem spolu do…divadla“ – tak  nazvali večer plný scének, pantomimy i přednesu  mladí, kteří navštěvují literárně dramatický obor  ZUŠ v Litoměřicích.  Ne vše se  odehrávalo na „prknech, jež znamenají svět“ – tedy v Divadle K.H. Máchy.  Žáků ZUŠ byl ve čtvrtek 13.prosince plný celý stánek Thálie. 

   Úvod patřil nejmenším s verši na zimněvánoční téma. Šest pantomim na pódiu pak předvedli ti zkušenější.  Nápadité etudy situované např. do výtahu, restaurace, baru,  selfie  "Foto, prosím!",  nebo akční  dívčí úklidová četa v etudě „Umění úklidu“  diváky v sále příjemně překvapily a pobavily.  Programem vtipně provázel již ostřílený Tomáš Hart, který se  postupně 'přikrašloval', takže v poločase večera už připomínal pěkně vyšňořený vánoční stromeček.

    Druhá část se přenesla do dalších prostor divadla - hudba v podání žáků p.uč.Ivany Krmíčkové a Hany Přeučilové do foyeru a pak i do ‚modrého salónku‘, kde však programu dominoval „Literární dýchánek“. Ten účinkující spojili hlavně s přednesem i čtením.

   „Základem programu byla pantomima, které jsme se věnovali už na soustředění v Řehlovicích.  Dál jsme vybírali z toho, co děti mají hotové a ještě to nikde nepředvedly,“  přiblížila krátce dramaturgii večera Lenka Pařízková,  která se spolu s Pavlou Boučkovou a Alešem Pařízkem  už řadu let věnuje dětem v ZUŠ. Zmíněný obor letos v naší ZUŠ navštěvuje téměř 120 dětí.

 

Text a foto: Miroslav Zimmer