Společné vystoupení s TO

Život jako sen, bajka, muzikál i pohádka, někdy ovšem hororová… Tím vším se nechali inspirovat žáci litoměřické ZUŠ tanečního a literárně dramatického oboru. V představení nazvaném „Dotek“ se ve středu večer v Máchově divadle v Litoměřicích vystřídalo téměř šedesát účinkujících, od mladších až po ty odrostlejší. Početné publikum si tak mohlo vychutnat třeba příběhy o samotě, myšce v trolejbuse, dvanácti měsíčkách, o síle doteku v lidském bytí, mohli nahlédnout do nitra dospívajících v abstraktní autorské ročníkové inscenaci nazvané „Já“, nebo zamyslet se nad tím, co se děje s člověkem, když je vtažen do reality a soukolí problémů a strachů.

Nakonec ale vše dobře dopadlo, stejně jako i celé představení, jehož režii i choreografii si vzaly – ve spolupráci s žáky, za své pedagožky Lenka Pařízková, Natálie Matysková, Valerie Žáčková a Pavla Boučková.

Zmíněné obory se veřejnosti představily už čtvrtým rokem. S tématem přišla Valerie, která se ujala i většiny choreografií, Lenka pak hlavně autorské žákovské inscenace i poetických výstupů. „Je to zajímavé a obšírné téma, které skýtá hodně možností a zrálo už od konce minulého školního roku,“ shodují se pedagožky.

„Ti mladší byli bezprostřední a ukázali, že je to ohromně baví, ti starší mě zas překvapili nejen výkony, ale i hloubkou pohledu, co vše prožívají a čím si musí projít, aby se dostaly do světa dospělých,“ ocenila představení „Dotek“ jedna z návštěvnic Petra Smetanová.

Text Miroslav Zimmer