V Máchově divadle zahrají bývalí žáci

      Litoměřice - Základní umělecká škola v Litoměřicích o sobě dává vědět hned zpočátku roku.  Po nedávném koncertu v Terezíně připravuje na středu 31. ledna  koncert svých absolventů.  Večer plný hudby začíná v litoměřickém Divadle K. H. Máchy o půl sedmé. 

      "Koncert přivede na jedno jeviště v jeden čas  bývalé žáky naší školy, kteří se po jejím absolvování  dál věnovali hudbě a jsou aktivními hráči či zpěváky,“ říká iniciátor akce, sám bývalý žák a nyní  učitel ZUŠ Jakub Kacar, kterému se podařilo na svůj záměr získat příspěvek z Nadačního fondu Hennlich.  Jakub dodává, že mnozí z absolventů se vlastně vracejí na pódium, kde kdysi s hudbou začínali.  Koncert je ovšem věnován i současným žákům a jejich rodičům, kteří tak mají možnost poslechnout si, kam až snažení jejich ratolestí může jednou vést…

       A na co se diváci mohou těšit?  V podání několika desítek účinkujících uslyší skladby různých žánrů, klasických i moderních. Zazní  přitom hudební nástroje všech nástrojových skupin – počínaje strunnými,  přes dechové až po bicí, např. exotickou marimbu.  K lahůdkám středečního večera bude patřit mj.  úžasné houslové dílo pro housle od C. Sain-Saens „Tzigane“ v podání studentky HAMU Nelly Helclové.  

 

MIROSLAV ZIMMER