Absolventi zahráli v Máchově divadle

     Litoměřice - Každá škola má v závěru roku své absolventy  a  litoměřická ZUŠ není výjimkou.  V hudebním oboru jich měla celkem třináct a ti své  schopnosti předvedli na absolventském koncertu v Máchově divadle.  A nutno podotknout, že učitelům,  kteří  je řadu let vedli,  rozhodně ostudu neudělali.  Hudbou nabitý večer přinesl zážitek i všem, kteří se na mladé muzikanty přišli podívat. Hrála se klasika i některé muzikálové kusy. O temperamentní závěr se postaraly sestry Minářovy, které  překvapily  posluchače  Sheeranovou skladbou  Galway girl  ve vlastní úpravě pro klavír a marimbu.  

 

    Čtvrteční koncert měl podle Adolfa Škardy téměř profesionální úroveň.  „Tak mě napadá, že často zveme do Litoměřic umělce odjinud,  přitom  ale nevíme  a nevyužijeme  to, co máme doma,“   tvrdí známý  litoměřický muzikant.

 

   „O mladých se v dnešní době říká, že jsou povrchní, ale tihle naši žáci nám dokazují, že to není pravda.  Jsou  talentovaní  i pracovití, vzdělaní i moudří. Dokážou na sobě tvrdě pracovat.  A to je naše naděje do budoucna,“  uvedla na koncertu v divadle  ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

 

     A kdo tedy absolvoval? Tomáš Cibulka (sax-učitel J.Vavroušek), Adéla Grindlerová  a Jakub Hanč (oba klavír-uč. D. Chyňavová), Nikol Loskotová  a Ludmila Landová (violoncello-uč.J.Šillerová), Markéta Hlaváčková (klavír-uč.H. Šarochová), Markéta Černá (zobc.flétna-uč.H. Přeučilová),  Marie Kirschnerová a Klára Legnerová (zpěv-uč. J. Červinková), Adéla Kubincová (příč.flétna-uč. I.Krmíčková), Lukáš Kacar (viola-uč. M. Roček) a Zuzana Minářová (klavír-uč.M. Moravcová, marimba-uč. P. Šimberský) a Markéta Minářová (klavír).  

 

      Někteří absolventi budou ve studiu hudby pokračovat, ať už samostatně, nebo při jiných oborech. Violoncellistku L. Landovou, která nedávno získala stříbro na národní soutěži, láká věda,  na hudbu však prý určitě nezapomene...

 

                                                                        TEXT A FOTO:  MIROSLAV ZIMMER