Kantoři potěšili publikum i Aničku

    Hudba dokáže nejen potěšit, ale i pomáhat. Konkrétní příklad? Koncert učitelů litoměřické ZUŠ ve středu 13.února v Máchově divadle ! Škola se totiž rozhodla akci spojit s podporou pro desetiletou Aničku Hrdinovou, které výtěžek dobročinné sbírky pomůže získat plošinu.

    „Bylo to rozhodnutí nečekané, ale krásné. Jde nám o to doplnit prostředky od úřadu, abychom mohli plošinu za cca 170 tisíc pořídit,“ dodává patronka dívky Lucie Baudlerová, která spolupracuje s Nadačním fondem BigMat CZ. 

    Do posledního místečka zaplněné Máchovo divadlo si vychutnalo výkony kantorů, kteří – jak shodně uvedly dvě z účinkujících a zároveň spoluorganizátorky Renata Sluková a Dominika Valešková z vedení ZUŠ, měli o důvod víc hrát s chutí a radostí. Těžko vybírat, které z 15 vystoupení zaujalo víc, ať už to byli klavíristé S.a R. Pallasovi, M.Frič, M. Landová ,G. Etchegoyen, H.Vegchel, M.Olejár a V. Krahulík, flétnisté H.Přeučilová, J. Neužil, I.Krmíčková a D. Valešková, klarinetisté J.Antolčíková (též sax), R.Hájek, kytarista V.Štyvar, hráči na smyčcové nástroje J.Knotte, M.Roček a S.Korábová, vibrafonistka I.Šindelářová, či taneční soubor složený z šesti pedagogů. Jedno z čísel však přece jen vyčnívalo nejvíc – a sice improvizace J.Kacara. Jakub použil pro violisty netradiční techniku - tzv. looper, a po krátké ‚instruktáži‘ už s ním zpívalo i početné publikum: „Havana, oh yeah!“

    „Moc se mi to líbilo," vyjádřila po koncertu své pocity Anička. "Jsme dojatí přístupem učitelů i všech, kteří přišli a podpořili nás, chceme všem ze srdce poděkovat,“ uvedl její tatínek Martin Hrdina. Výsledek sbírky bude znám ke konci března, protože podobně jako koncert je v plánu ještě několik akcí, třeba ligové klání házenkářů v Lovosicích nebo hokejistů v Litoměřicích.

 

Miroslav Zimmer