"Úžasný, co tyhle děcka uměj' ", aneb vydařený "Multižánr'

     Že jsme 'líhní talentů', ukázala naše škola na dalším z multižánrových koncertů. Místem bylo ve středu 14.března večer opět Máchovo divadlo, kde se představily více než čtyřicet našich žáků. Repertoár byl vskutku pestrý, program nabitý.  A jak si  představit  „multižánr“ ?   Třeba tak, že na pódiu zní  klavírní Bachovo Malé preludium, Prokofjevův Měsíc nad poli, rocková balada Dave Weckla či dokonce razantní rytmy In Bloom od Nirvany – to vše v podání malých i odrostlejších interpretů. 

     Publikum ocenilo také výkony  těch nejmladších, mj. Terezy Neužilové a Magdaleny Pallasové,  které zdobí čerstvé vavříny z nedávné  prestižní klavírní soutěže "Beethovenovy Teplice", odkud si přivezly 2.cenu. Ostatně, v silné teplické konkurenci nezapadly ani výkony dalších ‚Litoměřičanek‘ - Jasmíny van Vegchel, naší bývalé žákyně Anežky Landové (čestné uznání I.stupně),  a také Evelinky Šikulové a Jany Neužilové. Obě posledně jmenované roztleskaly také návštěvníky středečního koncertu,  mj. i paní Lídu Šťastnou. 

    „Je úžasné, co tyhle děcka umějí!  Ale nejen ty malý. Užila jsem si vystoupení saxofonistů, zpěváků, bubeníků,  krásné byly flétny nebo pozouny...   Fakt nevím, koho víc vyzdvihnout, nejsem odborník,  líbili se mi snad všichni,“  míní paní Šťastná.   Udivilo ji - a nebyla sama,  že  někteří z mladých ovládají výtečně nejen jeden, ale i více nástrojů.  Třeba takový Jakub Hanč. Zvládl výtečně  part na klarinet a o pár čísel programu dál i neméně náročnou klavírní skladbu B. Smetany. Anebo třeba  Vojta Minář, který si  nejprve 'potykal' s bicí soupravou a pak i s exotickou marimbou. Ovšem uznání a velký  dík si zaslouží i pedagogové, kteří své žáky na koncert připravili. Vyjmenovat je všechny by byl  seznam asi delší než tenhle článek. 

 

Mirek Zimmer  (foto Lenka Pařízková)